5. 4. 2018

Nákupní centrum pro děti

A máme tady opět to věčné téma: Co s malými dětmi, když jdeme nakupovat?

Mnoho rodičů se nákupů s dětmi obává, často bohužel oprávněně. Dlouhé nakupování děti nebaví, brzy se začnou nudit. Někdy se tomu ale nevyhnete a musíte je vzít s sebou. Pokud třeba dítě potřebuje nové boty, mělo by být při vyzkoušení, jindy zase rodič nesežene hlídání. Obchodní centrum však pro děti představuje také zajímavý svět, nakupování pro ně může být i zábavné. Jen je potřeba trochu zvolnit tempo a nechat dítě, ať si užije trochu zábavy po svém.

Například moje dcera Rebeka se mnou absolvuje nákupy často. Rády spolu jezdíme do nákupního centra Královo Pole, které poskytuje více možností, jak svým ratolestem dopřát den plný zábavy. Za zmínku stojí houpací a blikající autíčka, tzv. natřásadla, která jsou u dětí obzvlášť oblíbená, místo nudného nakupování mohou vyrazit v autíčku na výlet. Další atrakcí, kterou vaše děti jistě ocení, je vláček umístěný v boční chodbě vedoucí okolo hračkářství a dále k bowlingové herně. Zmíněný vláček, který se rozjede po vhození dvacetikoruny, je pro návštěvníky v provozu každý den. Vedle něj najdete také automat rozměňující mince, abyste měli potřebnou dvacetikorunu kdykoli po ruce.

Fotografie zachycují další zajímavosti nákupního centra. Vedle vláčku, před prodejnou hračkářství Bambule, momentálně probíhá výstava Lega. Šikovné děti zde mají k dispozici dva hrací pultíky, kde si mohou vyzkoušet poskládat vlastní výtvory z Lego kostiček. Návštěvník se může pokochat také vystavenými Lego sochami. Mladší předškolní děti, jako je moje dcera Rebeka, Lego kostičky ještě nezvládají, pro ně je vhodnější variantou kreativní stavebnice Duplo, která se pro malé ručky dokonale hodí. Nákupní centrum Královo Pole dále nabízí skvělou atrakci pro větší děti, 5D kino. V tomto kině nejen, že sledujete film přes 3D brýle, ale jste vtahováni přímo do děje pomocí pohybů sedadel a speciálních efektů, jako je třeba vichřice. Tento nevšední zážitek si můžete dopřát za 79 Kč, při nákupu předem online zaplatíte za jednu vstupenku 69 Kč. Aktuální program najdete pod tímto odkazem.

Ještě jedno oblíbené lákadlo nákupní centrum Královo Pole skrývá, indoorový minigolf! Toto kryté minigolfové hřiště je schováno v boční chodbě vedle prodejny Lékárna Forte a rybářství Raven v zadní části centra. Otevřeno je celoročně, děti do 80 cm mají vstup zdarma, děti do 15 let, studenti, senioři a ZTP platí 70 Kč a vstupenka pro dospělé vyjde na 90 Kč, můžete si také koupit rodinné vstupné za 280 Kč (pro dva dospělé a dvě děti). Minigolf nepředstavuje poutavou zábavu pouze pro děti, jsem si jistá, že si jej rodiče užijí i bez nich. Já sama mám v úmyslu zmíněnou atrakci brzy navštívit, už se nemůžu dočkat!

Autorka blogu: Veronika

Všechny články v blogu