16. 3. 2018

Sladká neřest

Zima se snad již zdárně blíží ke svému konci. Zanedlouho přijde jaro s teplejšími dny a sluníčkem… a snad mě vytáhne ze zimní depky. Určitě nejsem sama, na koho ke konci zimy doléhá únava a splín? V posledních letech se mé zimy staly ještě náročnějšími, protože se zoufale snažím nějak zabavit dceru, aniž bych s ní musela trávit hodiny a hodiny venku na mraze. A řeknu vám, není to nic snadného.

A co tedy dělám, abych si zachovala alespoň částečnou příčetnost a pozvedla svou náladu, která po vzoru venkovní teploty padá pod bod mrazu? Beru dceru na holčičí dýchánky někam, kde si obě pochutnáme, a kde můžeme strávit pěkné odpoledne.

Jedním z mých nedávných cílů se stalo OC Královo pole. Proč si nezpestřit holčičí odpoledne nákupy, že? O nákupech ale dnes psát nebudu. Dnes se dozvíte o hříšně sladkém pokušení, o dobrotách, které potěší vaše chuťové buňky a zaženou všechny chmury.

Cukrárna Větrník

Kam jinam se vydat pro zásobu sladkého pokušení, než do cukrárny. A co jiného vy zkoušet v cukrárně Větrník, než větrník… :) A abychom se nemusely omezovat jen na ten větrník, nakoupila jsem nám mini verze hned třech zákusků. Větrníku, laskonky a… ehm, teď jsem si naběhla, úplně jsem zapomněla, jak se třetí mini zákusek jmenoval… třeba mi pomůžete? Na fotkách je to ten vpředu. Všechny tři zákusky byly naprosto skvělé. Hříšně sladké, krémové, úžasně dochucené… laskonka krásně křupe a rozpouští se na jazyku. Prostě dokonalost. Určitě běžte vyzkoušet sami. Neprohloupíte. Měla jsem v plánu pro vás zákusky krásně naaranžovat a vyfotit.. Ale jak jsem už zmínila, mám malou holčičku. Takže se do fotky připletli lego panáčci. Asi také nemohli odolat!

Cat Cafe

Cat Cafe najdete hned vedle Větrníku. A také na dohled od dětského houpacího auta, které dcerka zbožňuje. Ideální místo pro krátký odpočinek s horkou čokoládou.

Byla jsem trochu zklamaná, když jsem zijstila, že čokoládu vyrábí z práškové směsi, ale poctivá porce šlehačky výsledný dojem obstojně napravila. Dcera jen trochu ochutnala a běžela se “projet” ve svém oblíbeném autíčku, a tak jsem si mohla čokoládu vychutnat o samotě a v klidu.

Mňam.

Stejně už se ale nemůžu dočkat jara!

Autorka blogu: Veronika

 

Všechny články v blogu