5. 12. 2017

Strom splněných přání v NC Královo Pole

Milý Ježíšku …! Tak asi budou za malou chvíli psát svá přání vaše děti a zároveň doufat, že jim Ježíšek vysněné dárky nadělí. Avšak zdaleka ne všechny děti mají takové štěstí. Je spousta těch, které nemohou prožívat vánoční svátky v rodinném kruhu. Jde zejména o děti žijící v dětských a azylových domech. Přestože se jim vychovatelé a vychovatelky jistě snaží dát hodně lásky a připravit jim co nejhezčí svátky, nemohou dětem dopřát tolik, kolik by si zasloužily. Z tohoto důvodu vznikl projekt Strom splněných přání, který můžete najít v NC Královo Pole. Prostřednictvím této charitativní akce můžete udělat krásnější Vánoce nejen těmto dětem, ale i osamělým seniorům.

Až do 20. prosince můžete v NC Královo Pole věnovat dárky pro děti z Dětského domova Dagmar, z Domova sv. Markéty a pro seniory z Domova Naděje.

Koupí dárku jim vykouzlíte úsměv na rtech. Děti si často přejí vytoužené hračky, které je zabaví ve volném čase. Pro osamělé seniory je zase důležité, že na ně někdo o Vánocích myslí a potěší je malým dárkem. Většinou si přejí nějaké dobroty, na kterých si pochutnají, ale které si sami nedopřejí.

V dětských a azylových domech žijí děti, jejichž přání často zůstávají pouze snem. Jsou to stejné děti, jaké máte doma, jen se jich jejich rodiče vzdali nebo prochází těžkým životním obdobím. Nemohou zažít Vánoce doma se svojí vlastní rodinou. Smyslem této akce je potěšit dětskou osamělou duši a dopřát jim vytoužený vánoční dárek. Radost můžete udělat i seniorům, kteří se mohou o Vánocích cítit sami.

Jak na Vánoce potěšit děti bez domova či osamělé seniory?

Princip je jednoduchý. V NC Královo Pole v prvním patře je mezi prodejnami Carmen Flora, Favab a Tesco umístěn vánoční strom v době 11–19 hod. ve všední dny a v době 9–21 hod. o víkendech. U Stromu splněných přání najdete hostesku, která vám ráda pomůže s výběrem dárků ze seznamu přání od dětí a seniorů. Seznam dárků je opravdu různorodý a pomoci může každý podle svých finančních možností. V seznamu jsou uvedena jména a věk dětí i seniorů s konkrétním dárkem, který si přejí. Většina děti také své přání namalovala do podoby přáníček. Ta si můžete prohlédnout a vybrat podle toho, které se vám zalíbí, nebo komu chcete pomoci. Přáníčko vám po donesení dárku zůstane na památku jako připomínka vaší štědrosti. Po vybrání dárku konkrétní osobě ho můžete hostesce k vánočnímu stromečku přinést do 48 hodin. Obdarované dítě či senior si ho rozbalí na Štědrý den pod stromečkem. Většinu dárků můžete zakoupit v NC Královo Pole (zejména v hračkářství Bambule či ve sportovních obchodech A3 Sport/Sportisimo, kosmetiku v DM drogerii, pro seniory pak dárky zejména v Tesco hypermarketu). Všechny dárky budou zabaleny prostřednictvím balicí služby v NC Královo Pole. Tato služba bude v období 9. – 24. 12. zdarma k dispozici pro všechny, kteří v NC Královo Pole zakoupí pro své blízké vánoční dárek.

Letos se do projektu zapojil Dětský domov Dagmar v Brně, který podnítil vznik tradice vánočních stromů, díky nimž lidé dobrovolně pomáhají sociálně slabým. V Dětském domově Dagmar našlo svůj domov 25 dětí ve věkovém rozpětí 3–22 let. Děti si často přejí hračky, starší spíše oblečení nebo nádobí do kuchyně.

Další zapojenou organizací je azylový Dům sv. Markéty pro matky s dětmi v tísni. V tomto domě je poskytována sociální a pobytová pomoc na přechodnou dobu těhotným ženám a ženám s dětmi, které se ocitly v tíživé sociální situaci. Tyto ženy mají zájem svoji nepříznivou situaci řešit.

Nově můžete svým věnovaným dárkem udělat radost i seniorům z Domova Naděje v Brně. Naděje vznikla jako jedna z prvních neziskových organizací v roce 1989 u nás. Poskytují pomoc seniorům, kteří potřebují pravidelnou pomoc při péči o vlastní osobu a nemohou už proto žít ve své domácnosti.

Navštivte NC Královo Pole a pomozte rozzářit oči dětí i seniorů tím, že jim věnujete čas a splníte jejich vánoční přání. Rozdávejte radost dětem, starším lidem i sobě!

 

Autorka blogu: Kristýna

 

Všechny články v blogu