26. 10. 2017

Jak vyzrát na chřipku a nachlazení bez návštěvy doktora

Naše imunita je během sychravých podzimních dnů oslabená a jsme náchylnější k nemocem, jakými jsou chřipka nebo nachlazení. Z tohoto důvodu jsem se v dnešním článku zaměřila na vitamíny, léky a čaje, kterými můžete podpořit a nastartovat svůj imunitní systém a preventivně mu dodat všechny chybějící látky. Vyrazila jsem proto do NC Královo Pole, abych se po těchto produktech poohlédla a zároveň vám poskytla o některých lécích a vitamínech pár informací.

Široká nabídka vitamínů v dm drogerii

Jako první jsem vyrazila do dm drogerie markt, která nabízí pestrý sortiment nejrůznějších druhů vitamínů. Najdete zde vitamíny na podporu imunity či vitamíny pro děti v podobě želatinových medvídků, které jistě ocení ti nejmenší. V dm drogerii jako jediné můžete narazit na produkty značky DAS gesunde PLUS, tato značka nabízí potravinové doplňky a léky za rozumné ceny a ve vysoké kvalitě.

Doporučuji vám doplňky s vitamínem C přispívající ke správné funkci imunitního systému, ochraně buněk před oxidačním stresem a snížení míry únavy a vyčerpání. K těmto vitamínům jsem ještě doplnila nosní sprej s mořskou vodou, která čistí nosní dutinu, zvlhčuje nosní sliznici a díky přírodním minerálním látkám ji pomáhá regenerovat.

dm drogerie markt: DGP horký nápoj zázvor, med: 44,90 Kč; DGP horký nápoj citron: 44,90 Kč; DGP spray nosní mořská voda: 39,90 Kč; DGP medvídci multivitaminoví: 69,90 Kč; DGP vitamín C prášek: 54,90 Kč; DGP kapsle vitamín C: 49,90 Kč

Bylinky ze zdravé výživy

V obchodě se zdravou výživou najdete nabídku různých bylinkových čajů. Ať už proti nachlazení, na posílení imunity, nebo čaje a sirupy pro nejmenší. Myslím, že si zde určitě vyberete a najdete vhodného pomocníka do chladných dní.

Všechny tyto produkty obsahují bylinné složky, které slouží k podpoře již zmíněného imunitního systému a napomáhají přirozené obranyschopnosti. Pro děti můžete například zvolit průduškový sirup s příznivými účinky na správnou funkci organismu. Navíc obsahuje mateřídoušku, která je přínosná pro podporu normální funkce cest dýchacích.

Mě osobně zaujal borovicový sirup, jehož hlavní složkou je borovice lesní s obsahem aktivní látky získané z pupenů borovice. Pomáhají udržovat optimální stav horních cest dýchacích, usnadňují odkašlávání a chrání nosní sliznici. Většina výrobků je navíc od českých výrobců.

Zdravá výživa: Imunita Biovitality: 179 Kč; bylinný čaj Angina tea: 49 Kč; čaj Nachlazení s heřmánkem Krtek: 43 Kč; Bylinné kapky Hepčík: 69 Kč; Borovicový sirup: 85 Kč; Sirup průduškový: 79 Kč

Odborná rada v lékárně Forte

Mé další kroky pochopitelně směřovaly i do útulné lékárny Forte, kde jsem si od milých lékárnic nechala poradit. Ochotně mi doporučily několik léků a vitaminů, které samy považovaly za velice kvalitní a účinné.

Nejvíce mě zaujalo balení hlívy ústřičné s rakytníkovým olejem. Hlíva ústřičná obsahuje velké množství biologicky aktivních látek – betaglukany, houbovou vlákninu a další. Rakytník je vhodný na podporu obranyschopnosti organismu, pomáhá snižovat únavu, podporuje činnost srdce a trávicího traktu.

Jako další výživový doplněk bych uvedla Additivu. Jedná se o šumivé tablety s příchutí pomeranče, obsahující směs 10 navzájem se doplňujících vitamínů a minerálů. Vitamín C, vitamín B6 a vitamín B12 přispívají ke správné funkci psychiky, fungování imunitního systému a snížení vyčerpání a únavy.

Lékárna Forte: multiIMUN tablety: 299 Kč; hlíva ústřičná s rakytníkovým olejem: 369 K; Celaskon: 119 Kč; Mullerovy pastilky se zázvorem: 89 Kč; Additiva: 119 Kč; vitamíny Centrum: 599 Kč

Zdraví z hypermarketu Tesco

Celou obhlídku NC Královo Pole jsem zakončila návštěvou hypermarketu Tesco, které nabízí opravdu rozmanitý výběr nejrůznějších vitamínů a léků v podobě klasických tabletek, šumáků či horkých nápojů. Navíc jsou i cenově příznivé a mnoho z nich je opět od českých výrobců.

Nenechte se zaskočit sychravým podzimem a včas navštivte NC Královo Pole, kde si rozhodně vyberete vhodný produkt pro posílení imunity a boj s nachlazením. Přeji vám hodně zdravých podzimních dní!

Autorka blogu: Nikol

Všechny články v blogu