5. 10. 2017

Tradiční vietnamská kuchyně nově v NC Královo Pole

Jsem velkým milovníkem vietnamské kuchyně, ovšem bývám docela skeptická k její kvalitě v brněnských bistrech. Připadá mi totiž, že vietnamská (a obecně asijská) kuchyně tu bývá velmi často „poevropštěná“ a jídlo nezřídka plave v nesmyslném množství oleje. Kéž by tomu v nově otevřeném bistru Vietnamská kuchyně v NC Královo Pole bylo jinak! A tak jsem nabrala do auta kamarádku a vyrazily jsme na večeři.

Na první pohled mě zaujal střízlivý design celého bistra. Žádné křiklavé nápisy, jen pěkně provedené světelné panely s čistým designem a krásně nafoceným sortimentem. Bistro svým vzhledem mezi sousedy rozhodně vynikne. Najdete jej v levém zadním rohu na plácku s občerstvením. Přímo u oken.

Ovšem vzhled není u bistra to hlavní… zajímá nás hlavně jídlo, je to tak?

Nabídka Vietnamské kuchyně

V nabídce jsou tradiční vietnamské pokrmy jako rýžové nudle s typickými omáčkami a masem, tofu či vietnamskými závitky, jasmínová rýže s masem, omeletou či tofu a také mé oblíbené polévky Pho (pokud jste je ještě neochutnali, věřte mi, že to rozhodně musíte napravit).

Ceny jsou poměrně příznivé, pohybují se většinou okolo 120 Kč a ani u nejdražších pokrmů nepřesáhnou cenu 150 Kč za porci.

Z doplňkového sortimentu zde naleznete různé drinky (nealko, alkohol neprodávají) včetně mnou velmi oblíbených plechovek s ovocnými asijskými nápoji s příchutěmi jako passion fruit (česky mučenka), mango či ananas. Já mám nejradši ten mangový! Za nápoje zaplatíte mezi 25 a 40 korunami.

Vybere si masožravec i vegetarián

My jsme pro vás vyzkoušely vegetariánský set – tofu v lehce pikantní omáčce se zeleninou, k tomu rýže a jeden letní závitek se zeleninou– a Bún Nem, což jsou rýžové nudle s křupavými kuřecími a vepřovými závitky a rybí omáčkou.

A jídlo nás rozhodně nezklamalo! Za sebe můžu upřímně říct, že lepší vietnamské jídlo jsem v Brně ještě neměla. Několik let jsem žila v zahraničí, kde jsem si vietnamskou kuchyni velmi oblíbila, ale v Brně se mi bohužel nedařilo najít nic, co by mi nahradilo můj oblíbený vietnamský rozvoz. Až doteď! Já měla ten vegetariánský set a rýže byla uvařená dokonale. Správně lepivá tak, aby se dala dobře jíst hůlkami, tofu bylo zvenku křupavé a uvnitř krásně měkké a plné chuti, omáčka byla nasládlá a jen lehce pálivá, letní závitek a omáčka k němu taky chutnaly moc dobře. Jediné, co bych snad mohla svému jídlu vytknout, byl lehce oschlý okraj rýžového závitku. Ale nad tím ráda přimhouřím oči.

Vegetarian set: tofu na žampionech, rýže, závitek, salát a omáčka - 98 Kč

Kamarádčino Bún Nem bylo dle jejích slov také úžasné. Křupavé závitky opravdu křupaly, nudle byly správně uvařené, omáčka přesně taková, jaká má být, všechno jídlo pěkně ladilo dohromady, chutě se nepřebíjely.

Bún nem: rýžové nudle, kuřecí a vepřový závitek, salát, rybí omáčka - 105 Kč

Celkově jsme byly obě velmi spokojené. Navíc porce jsou poctivé a určitě nebudete odcházet hladoví. Nám dokonce i zbylo, a tak jsme něco málo odnesly na ochutnání dětem. Olizovaly se až za ušima.

Na závěr bych ještě ráda vyzdvihla velmi vstřícnou a ochotnou obsluhu Vietnamské kuchyně. Opravdu jsem byla velmi příjemně překvapená a brzy si určitě opět zaskočím na nějakou dobrotu. A vám doporučuji to samé!

Autorka blogu: Veronika

Všechny články v blogu